Vitafon a mikrovibrácie

Čo je to vibroakustická terapia

Čo je to vibroakustická terapia

Vibroakustická terapia komplexne obnovuje zdroje organizmu, podstatne zvyšuje efektívnosť liečby chronických ochorení a urýchľuje obnovu zdravia. Preto ryby plávu k vodopádu, mačky pradú a kone fŕkajú. Spev, plač, smiech a krik tiež stimulujú tvorbu mikrovibrácií od oblasti hlavy až po hrudník.

V prevažnej väčšine vibro-akustických terapií sú na prvom mieste pôsobenia obličky. Fónovanie obličiek je často dôležitejšie ako pôsobenie na postihnutú oblasť. Pred liečbou systémových aj lokálnych ochorení je nevyhnutné obličky prečistiť, aby bolo umožnené vyplavenie škodlivých látok zo všetkých oblastí ďalšieho pôsobenia. Pri komplikovaných prípadoch alebo pri viacerých chorobách sú obličky jediným miestom pôsobenia. Keďže všetky chorobné procesy sú sprevádzané zvýšeným výskytom odpadu z látkovej výmeny, prakticky všetky liečebné postupy predpisujú fónovanie obličiek. Fónovanie obličiek celkovo zlepšuje všeobecný fyzický stav tela, dáva pocit prílivu síl, umožňuje odstránenie príčin zápalových ochorení a chorôb pohybovej sústavy, upravuje krvný tlak, odstraňuje nespavosť, znižuje úroveň cholesterolu v krvi a pôsobí priaznivo na pokožku.

Fónovanie pečene napomáha celkovej detoxikácii organizmu, podstatne znižuje úroveň alergických reakcií, posilňuje imunitný systém, oslabuje prejavy chronických ochorení pečene.

Fónovanie chrbtice zlepšuje zásobovanie miechy krvou, uvoľnuje príslušné cievne a nervové zakončenia, zvyšuje počet červených krviniek, ktoré sú nevyhnutné pre regeneráciu tkanív, pomáha pri odstraňovaní bolestí chrbtice. Je prvou fázou liečby kĺbov končatín

Fónovanie postihnutého miesta výrazne skracuje dobu hojenia popálenín, omrzlín, poranení, jaziev, opuchov, modrín, úrazov a zlomenín. Kombinácie pôsobenia na niekoľko miest sa použiva pri liečbe prostatitídy, adenómu, impotencie, inkontinencii, zápalov dutín, priedušiek a zažívacieho traktu, ako aj pri migréne, cukrovke a ďaľších ochoreniach , ktoré majú pôvod v nedostatočnej výžive buniek a zablokovaných kanáloch pre vyplavenie odpadových látok.

Rozsah možností použitia vibroakustickej terapie výskumy stále rozširujú - od temer okamžitých výsledkov pri liečbe akútnych popálenín, poranení a kožných defektov prikladaním zdrojov zvuku na miesto postihnutia za účelom jeho prekrvenia a zlepšenia výživy postihnutých tkanív, cez strednodobé liečby chronických zápalových ochorení chrbtice a kĺbov až po dlhodobé pôsobenie na obličky pri znižovaní tlaku a hladiny cukru a cholesterolu v krvi.

Testy preukázali viac ako trojnásobne nižší počet respiračných ochorení a chrípky u pokusnej skupiny, ktorej bola preventívne aplikovaná vibro-akustická terapia oproti kontrolnej skupine bez nej, ako aj temer 4x menší počet komplikácií v pokusnej skupine oproti kontrolnej v prípade, že choroba prepukla.

Vibro-akustická terapia VITAFONOM umožňuje zapojiť do liečby vlastný imunitný systém, rieši príčinu choroby a nie iba jej prejavy. V Rusku ju volajú masážou organizmu na bunkovej úrovni.

 

Pôsobenie vibro-akustickým prístrojom (fónovanie) je možné aj doma. Pacient si sám prikladá membrány prístroja na určené miesta podľa obrazového návodu, určí dĺžku a intenzitu pôsobia podľa tabuľky na liečbu ochorenia a uvoľni sa. Okrem zvuku pociťuje obvykle príjemný pocit tepla v oblasti pôsobenia.

Fjororovov vynález si doteraz kúpilo viac ako 3.000.000 rusov.