Vitafon a mikrovibrácie

Mikrovibracie, vibro-akustická terapia a Vitafon - zvuk, ktorý lieči.

Koncom 20. storočia mala príbuzná mladého absolventa Univerzity vedeckej a technickej tvorivosti v Leningrade, V. I. Fjodorova, autonehodu. Po roku liečby jej zostala na pamiatku krvná zrazenina. Podľa lekárov bola podmienkou jej zmiznutia obnova prietoku krvi v cievach. Fjodorov začal experimentovať s pôsobením zvuku na hadičky s tekutinou. Zistil, že pôsobenie zvukovými vlnami vyvoláva v ľudských bunkách mikrovibrácie..

ČÍTAJ VIAC O HISTÓRII VZNIKU..


Základom zdravia a dlhovekosti je pohyb. Človek si celé stáročia obstarával potrebné mikrovibrácie v bunkách sťahmi svalových vlákien pri pohybe.

Nová doba priniesla nové choroby a nové príčiny ich vzniku. Moderné výdobytky umožnili výmenu nôh za telefón, rúk za počítačovú myš a pohybu za automobil. Človek sa hýbe stále menej a potrebuje stále nové chemické koktaily na liečbu orgánov, ktoré prestávajú fungovať. Tlak sa zvyšuje, kĺby a chrbtica pobolievajú stále viac, úroveň cukru a cholesterolu rastú, poranenia a zápaly sa hoja pomalšie. Stále viac vedcov sa prikláňa k názoru, že hlavnou príčinou chronických chorôb je nedostatok pohybu - zdroju mikrovibrácií..

ČÍTAJ VIAC O MIKROVIBRÁCIACH..

Vibroakustická terapia komplexne obnovuje zdroje organizmu, podstatne zvyšuje efektívnosť liečby chronických ochorení a urýchľuje obnovu zdravia. Preto ryby plávu k vodopádu, mačky pradú a kone fŕkajú. Spev, plač, smiech a krik tiež stimulujú tvorbu mikrovibrácií od oblasti hlavy až po hrudník..

ČÍTAJ VIAC O VIBROAKUSTICKEJ TERAPII..


VITAFON je vibro-akustický prístroj, ktorý vytvára rovnaký druh mikrovibrácií ako svaly živých bytostí. 

Používanie VITAFONU je jednoduché: na určené miesta tela priložíte vibro-akustické membrány, zvolíte intenzitu mikrovibrácií, dobu pôsobenia a zapnete prístroj. Odpočívate a vaše telo štartuje svoj imunitný systém..

ČÍTAJ VIAC O VITAFONE..


Výhody vitafonu

- nemusíte nikam cestovať a strácať čas v čakárni,
- je vždy pripravený a poruke,
- liečba je bezbolestná - nereže ani nepichá,
- ovládanie je jednoduché,
- čas terapie si vyberiete sami,
- lieči celú rodinu aj priateľov.


Mikrovibrácie, vytvárané VITAFONOM, prenikajú v oblasti pôsobenia na ploche s priemerom 5 - 7 cm do hĺbky 7 - 10 cm, aktivujú pumpičky v cievach vo všetkých druhoch tkanív a napomáhajú zlepšiť prietok krvi a lymfy.
Čas a režim pôsobenia sa môže v závislosti od druhu ochorenia a váhy pacienta výrazne líšiť. Tabuľky počítajú s váhou pacienta 60 - 70 kg. U ťažších pacientov je preto niekedy potrebné pre dosiahnutie efektu zvýšiť čas pôsobenia o 30 - 50% a zvýšiť aj režim pôsobenia. A naopak, ak aj základná dávka spôsobí zosilnenie prejavov choroby, je potrebné skrátiť čas a pridávať ho veľmi pomaly. Takéto prípady sú zriedkavé, no ak nastanú, je možné dobu liečby predĺžiť.

ČÍTAJ VIAC..

Čas, ktorý je potrebný na vibro-akustickú terapiu, závisí od stupňa rozvoja choroby - intenzity chorobných zmien, počtu nasčítaných (akumulovaných) nezvratných zmien a dĺžky trvania choroby.
Čím dlhšie trvá choroba, tým dlhšie bude trvať jej liečba.
Dlhodobé sledovania pacientov viedli k nasledujúcim záverom:

ČÍTAJ VIAC O DOBÁCH LIEČBY..


Všeobecné kontraindikácie pre fónovanie (vibroakustické pôsobenie):
· obdobie akútneho rozvoja infekčného ochorenia
· vysoká (nad 38,5 °C) teplota
· leukémia a poruchy systémov zrážania krvi;
· rozvinutá cerebrálna ateroskleróza;
· ochorenia v štádiu dekompenzácie (napríklad dekompenzovaná cirhóza pečene, dekompenzované srdcové zlyhanie);
· aktívna pľúcna tuberkulóza;
· epilepsia s častými záchvatmi;
· ťažká psychóza;

ČÍTAJ VIAC O KONTRAINDIKÁCIACH..

Oblasti pôsobenia