Vitafon a mikrovibrácie

Čo sú to mikrovibrácie

Čo sú to mikrovibrácie

Základom zdravia a dlhovekosti je pohyb. Človek si celé stáročia obstarával potrebné mikrovibrácie v bunkách sťahmi svalových vlákien pri pohybe.

Nová doba priniesla nové choroby a nové príčiny ich vzniku. Moderné výdobytky umožnili výmenu nôh za telefón, rúk za počítačovú myš a pohybu za automobil. Človek sa hýbe stále menej a potrebuje stále nové chemické koktaily na liečbu orgánov, ktoré prestávajú fungovať. Tlak sa zvyšuje, kĺby a chrbtica pobolievajú stále viac, úroveň cukru a cholesterolu rastú, poranenia a zápaly sa hoja pomalšie. Stále viac vedcov sa prikláňa k názoru, že hlavnou príčinou chronických chorôb je nedostatok pohybu - zdroju mikrovibrácií. Vďaka počítaču sa človek až na nepravidelné výnimky nemusí pohnúť z gauča celý život. Telo znesie veľa, ale po pár rokoch nedostatku pohybu začne trpieť. Ako je možné predísť bolestiam kĺbov a chrbtice, vysokému tlaku, cukrovke a dalším civilizačným ochoreniam, ktoré vznikajú a rozvíjajú sa v dôsledku nedostatku pohybu?

Ľudské telo má asi 100 000 000 000 buniek. Je potrebné ich živiť a zabezpečiť ich výmenu.

Červené krvinky musia dosiahnuť bunku, aby jej mohli odovzdať kyslík a živiny. Biele krvinky sa musia dostať k vírusu a spojiť sa s ním, aby ho mohli zneškodniť. Pohyb tekutín v lymfatickom systéme je spôsobovaný výlučne mikrovibráciami. Procesy látkovej výmeny závisia od rýchlosti, ktorou sa môžu bunky pohybovať v tepnách, žilách, kapilárach a v medzibunkovom priestore. Dostatok mikrovibrácií umožňuje rýchly a častý kontakt buniek, nevyhnutný pre zabezpečenie regeneračných procesov, odtoku krvi v žilách a imunologických reakcií. Vplyvom veku, po namáhavých telesných výkonoch, prechladnutí, dlhodobom strese môže nastať chronická únava až celkové vyčerpanie. Deficit mikrovibrácií sa postupne zvyšuje a regenerácia organizmu sa spomaľuje.

Ľudstvo prežilo desaťtisíce rokov vďaka činnosti svojmu imunitnému systému. Ten sa postupne vyvíjal, rovnako ako jeho nové hrozby, dôsledkom čoho jeho nositeľ prežil az dodnes. Ak imunitný systém nefunguje, človek chradne a hynie.

Lymfa na rozdiel od krvi nemá vlasnú pumpu. Jej prúdenie je vyvolané kmitaním chlopničiek v lymfatických cievach, ktorý vyvolávajú mikrovibrácie svalových buniek. Rovnaké mikrovibrácie napomáhajú aj spätnému toku krvi v žilách. Zdravý a čulý človek si ich vie vytvárať vlastným pohybom, ak je však jeho pohyb vekom alebo chorobou obmedzený, jeho celkový stav sa zhoršuje.

Aj zdravý človek pociťuje občas nedostatok mikrovibrácií na svojich vnútorných orgánoch, ktoré nemajú vlastné svalové zväzky, ako sú obličky, pečeň, slezina, kostná dreň a miecha. Starší ľudia zvyčajne šport a pohyb postupne obmedzujú. Následkom je všeobecne nižšia úroveň mikrovibrácií a znížená výživa buniek. Činnosť vnútorných orgánov je spomalená, chýba chuť hýbať sa. Dôsledkom toho sa úroveň mikrovibrácií ďalej znižuje. Cievny systém sa upcháva, soli v kĺboch sa usadzujú, nemôžu sa odplaviť. Pohyb je stále bolestivejší a keď sa človek nehýbe, bolí to menej. Špirála sa zužuje, kruh sa uzatvára. Nedostatok mikrovibrácií sa stáva hlavnou príčinou celkového znečistenia organizmu. Východiskom z tohto začarovaného kruhu je dodať organizmu mikrovibrácie z vonkajšieho zdroja.