Vitafon a mikrovibrácie

História vzniku

História vzniku

Mikrovibracie, vibro-akustická terapia a Vitafon - zvuk, ktorý lieči.

Koncom 20. storočia mala príbuzná mladého absolventa Univerzity vedeckej a technickej tvorivosti v Leningrade, V. I. Fjodorova, autonehodu. Po roku liečby jej zostala na pamiatku krvná zrazenina. Podľa lekárov bola podmienkou jej zmiznutia obnova prietoku krvi v cievach. Fjodorov začal experimentovať s pôsobením zvuku na hadičky s tekutinou. Zistil, že pôsobenie zvukovými vlnami vyvoláva v ľudských bunkách mikrovibrácie, ktoré sú nevyhnutné pre zlepšenie činnosti cievneho a lymfatického systému.

Z membrán starého telefónu poskladal predchodcu dnešných prístrojov na vibro-akustickú terapiu. Okolie vtipkovalo o liečbe telefónom.

Krvná zrazenina však po mesiaci zmizla.

Po úspešných testoch prístroja pri liečbe zlomenín, poranení a zápalových ochorení si Fjodorov nechal prístroj patentovať. Nazval ho VITAFON.

VITAFON je vibro-akustický prístroj, ktorý vytvára rovnaký druh mikrovibrácií ako svaly pri pohybe. V oblasti pôsobenia zvukové vibrácie zvýšia prietok tekutín v cievnom a lymfatickom systéme, zlepšia zásobovanie buniek živinami, sprístupnia miesto ochorenia imunitnému systému ako aj účinnej látke podávaných liekov a umožnia odstránenie škodlivých látok z organizmu.